VI Podkarpacka Konferencja Okulistyczna "SOKOLIM OKIEM"

16-17 listopad 2018 r.

Hotel Prezydencki w Rzeszowie

 

 

Na górę

ponsorzy


 

                 

SPONSOR GŁÓWNY  
medicalpartner

 

Od blisko 20 lat Medical Partner zajmuje się dystrybucją i serwisem najwyższej jakości wyrobów medycznych. Firma specjalizuje się w produktach do diagnostyki, leczenia i chirurgii oka. Medical Partner reprezentuje w Polsce na zasadach wyłączności między innymi: OPTOVUE, RIGHTON (d.Nikon), KONAN, MEDMONT, OPTIKON, ACCUTOME-KEELER. Od 2007 roku firma posiada w swojej ofercie wykonane w najnowszej technologii tomografy SOCT amerykańskiego producenta OPTOVUE – światowego lidera w technologii AngioOCT.  Poprzez organizowanie licznych szkoleń i warsztatów Medical Partner zapewnia swoim klientom stały dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu stosowania zakupionych urządzeń i technologii.

 

sov logotypy-19  

Od 170 lat dzięki innowacjom w zakresie okulistyki i mikrochirurgii, grupa medyczna ZEISS przyczynia się do postępu w medycynie w zakresie technologii medycznych. Nasze produkty i rozwiązania mają na celu pomóc lekarzom poprawić wyniki leczenia i jakość życia ich pacjentów.

Jako lider w dziedzinie optyki, wciąż stawiamy wyzwania, przekraczając tym samym granice ludzkiej wyobraźni i narzucając standardy całemu światu.

Dzięki naszej pasji do doskonałości, inspirujemy świat do widzenia w nowy sposób, oraz zachęcamy naszych klientów do realizacji ich ambicji.


sov logotypy-01

2

 

 

 

 

EFmed Sp. z o.o. jest dystrybutorem wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego. Firma posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku medycznym, działając od 1990 r. Prowadzi dystrybucję produktów medycznych wielu znanych producentów, m.in. w zakresie kardiologii interwencyjnej, zabiegów endowaskularnych, diagnostyki laboratoryjnej, endoskopii, transfuzjologii i okulistyki. Współpracuje z wieloma producentami i dostawcami sprzętu medycznego, dzięki czemu jest w stanie zrealizować nawet najbardziej zaawansowane projekty wyposażenia placówek medycznych.
PARTNER   
sov logotypy-12  

RZESZÓW – największe miasto południowo-wschodniej Polski, stolica województwa podkarpackiego oraz centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitarnego. Siedziba władz samorządowych i wojewódzkich, instytucji rządowych oraz sądowniczych. Stanowi centrum ekonomiczne, akademickie, kulturalne i rekreacyjne południowo-wschodniej Polski. Pełni funkcję ważnego ośrodka przemysłu lotniczego, informatycznego, chemicznego, handlowego, budowlanego i usługowego. W stolicy Podkarpacia mieszka blisko 220 tys. osób. Pod względem liczby studentów Rzeszów jest na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej (na każdy 1000 mieszkańców przypada 353 studentów). Średnia wieku mieszkańców miasta to 39 lat, dlatego Rzeszów jest często nazywany miastem ludzi młodych. Rzeszów to miejsce, które mieszkańcy wysoko oceniają pod względem jakości życia. Otwarcie przyznają, że jest to miasto czyste, bezpieczne, wygodne, zapewniające jednocześnie stabilizację życiową i satysfakcję z możliwości rozwoju osobistego i zawodowego.

 SPONSORZY  
sov logotypy-15  
 sov logotypy-10

Firma OPTOtech Medical istnieje od 1999 roku i zajmuje się dystrybucją sprzętu medycznego ze szczególnym uwzględnieniem okulistyki. Specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu i materiałów okulistycznych do zakładów optycznych, gabinetów okulistycznych, przychodni i oddziałów okulistycznych. Reprezentuje marki: Bausch+Lomb (mikrochirurgia oka), Soft Italia (crosslinking rogówki), Lumenis (lasery okulistyczne), Reichert (tanometry bezkontaktowe), Frey (parymetry komputerowe, rzutniki optotypów i panele LCD), UNICOS (autokeratorefraktometry, foroptery), Ray Vision (urządzenia diagnostyczne), Micromed (urządzenia ultradźwiękowe), Akrus (meble okulistyczne) i Fim Medical (testery widzenia).

sov logotypy-13

 

To firma farmaceutyczna specjalizująca się głównie w okulistyce. Santen zdobył wiodącą pozycję na japońskim rynku farmaceutycznym i stał się firmą o zasięgu globalnym. Firma Santen jest obecna w Europie od blisko 20 lat i wciąż umacnia swoją pozycję w kolejnych państwach, dążąc do zapewnienia pacjentom i pracownikom służby zdrowia dostępu do nowatorskich rozwiązań. Jej priorytetem jest tworzenie i pozyskiwanie nowych, lepszych rozwiązań, które będą odpowiadać potrzebom zarówno pacjentów, jak i pracowników służby zdrowia. Działalność firmy Santen Polska skupia się leczeniu jaskry, zaburzeń powierzchni oka oraz rzadkich chorób oczu. Firma w głównej mierze prowadzi badania naukowe, a jej celem jest stworzenie innowacyjnych metod leczenia chorób oczu. Badania te odbywają się w czterech ośrodkach naukowych znajdujących się w Japonii, USA, Finlandii i Francji.

sov logotypy-14

 

Solinea jest firmą farmaceutyczną, która działa na rynku od 2005 r. Wieloletnie doświadczenie oraz dynamiczny wzrost sprawiają, że znajduje się wśród najszybciej rozwijających się firm z branży farmaceutycznej na terenie województwa lubelskiego. Zajmuje się tworzeniem unikalnych rozwiązań dla zdrowia, proponując bogaty wybór: środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego, wyrobów medycznych, produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków. Dokłada wszelkich starań, aby dostosowywać się nie tylko do zmieniających się wymogów rynku, ale również do oczekiwań klientów. Bazuje na badaniu potrzeb pacjentów oraz na opinii osób związanych z medycyną, stale wzbogacając swoją ofertę o nowe produkty. Ogromna dbałość o jakość oraz najnowsze technologie produkcji sprawiają, że cieszy się zaufaniem lekarzy, farmaceutów i pacjentów.

sov logotypy-16
Już od ponad 30 lat firma URSAPHARM kojarzona jest z udanym wdrażaniem innowacyjnych koncepcji i rozwiązań technologicznych do produkcji leków i wyrobów medycznych. Ze względu na szerokie spektrum produktów, URSAPHARM zalicza się do liderów na rynku okulistycznym w Europie. Jest firmą z dużym doświadczeniem w zakresie rozwoju, produkcji i kontroli jakości, a jako wysokowydajny producent, również w zakresie współpracy z partnerami na całym świecie. Przy zachowaniu najbardziej rygorystycznych standardów, URSAPHARM wytwarza krople i  maści oczne, a także aerozole i krople donosowe. Ponadto na nowoczesnych liniach produkcyjnych wytwarza również leki w postaci stałej: tabletki, tabletki powlekane, kapsułki twarde i granulaty proszkowe. Poprzez wyeliminowanie potencjalnie szkodliwych konserwantów w kroplach ocznych w systemie COMOD® oraz konserwantów, emulgatorów i wszystkich innych substancji pomocniczych w kroplach ocznych EvoTears® URSAPHARM zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo stosowania produktów leczniczych i wyrobów medycznych.
sov logotypy-09

 

Firma OFTA Sp. z o.o. jest polską, innowacyjną firmą okulistyczną. W ramach swojej działalności stara się łączyć pasje i zainteresowania naukowe oraz wychodzić naprzeciw potrzebom lekarzy okulistów. Produkty firmy Ofta są obecne na polskim rynku od roku 2011 i sprzedawane są przez firmę Verco S.A., działającą przez wiele lat na rynku farmaceutycznym w zakresie produktów specjalistycznych. Pierwszymi produktami wprowadzonymi przez nich na rynek są Vitroft, Retixoft oraz Lakroft. W kolejnych latach na rynek trafiły takie produkty jak: Dexoftyal MD, Dexoftyal UD, Demoxoft Lipożel, Demoxoft Płyn, Demoxoft Clean, Maculoft oraz HexaClean.

 

Adamed – to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem blisko 580 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim, jak i zagranicznym pacjentom z 65 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Uzbekistanie, Czechach, Wietnamie, na Słowacji i Ukrainie. Obecnie zatrudnia ponad 2000 osób. Od ponad 17 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest ponad 180 patentami w większości krajów na świecie. W 2017 roku nabyła pakiet kontrolny jednej z najszybciej rozwijających się w Wietnamie firmy farmaceutycznej Dat Vi Phu. Była to największa bezpośrednia polska inwestycja w Wietnamie. Misją Adamedu jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny.

 sov logotypy-06

Alcon jest światowym liderem w zakresie ochrony i pielęgnacji wzroku. Specjalizujemy się w tworzeniu nowych rozwiązań, które pomagają ludziom widzieć lepiej, przez co podnoszą jakość ich życia. Dzięki naszym innowacyjnym technologiom, partnerskiej współpracy z ekspertami oraz programom zwiększającym dostęp do opieki okulistycznej dla najbardziej potrzebujących z sukcesem wypełniamy naszą misję już od 70 lat. Każdego roku nasze produkty zmieniają na lepsze życie milionów osób dotkniętych takimi schorzeniami, jak zaćma, jaskra czy choroby siatkówki, jak również wadami refrakcji. Dysponujemy najbardziej wszechstronną ofertą materiałów i sprzętu do chirurgii okulistycznej, zróżnicowanym portfolio soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji, a także środków stosowanych w łagodzeniu objawów zespołu suchego oka. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc pacjentom widzieć, wyglądać i czuć się najlepiej, jak to tylko możliwe.

        CPT106450950 large

Za sukcesem firmy Apotex na rynku polskim stoi jakość i przystępna cena oferowanych produktów. Od ponad 20 lat konsekwentnie dbamy o środowisko lekarskie udostępniając wysokiej jakości preparaty. Apotex Polska w swojej ofercie ma ponad 70 produktów, wśród których są leki wydawane na receptę i bez recepty, a także suplementy diety i wyroby medyczne. Leki produkowane przez firmę znajdują zastosowanie również w okulistyce: ApoTears, Apo-Lutea, Tilaprox.Produkty spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Zakłady i procesy produkcyjne firmy Apotex uzyskały akredytację najważniejszych globalnych organizacji:  Health Canada (Kanada), FDA (USA), GMP (Europa), EMA (Europa), TGA (Australia). Ogromnym osiągnięciem jest otrzymany w 2018 przez firmę  Apotex prestiżowy tytuł Great Place To Work®, przyznawany najlepszym pracodawcom w 50 krajach na całym świecie. Apotex ceni sobie transparentność w komunikacji oraz kulturze pracy, które przyciągają wyjątkowych specjalistów.

 sov logotypy-17

 

Consultronix SA od ponad 30 lat zajmuje się wyposażaniem placówek służby zdrowia w sprzęt medyczny od ponad 40 światowych producentów. Naszą specjalnością są  okulistyka, urologia, kardiologia i kardiochirurgia, dermatologia oraz diagnostyka obrazowa. Realizujemy również dostawy kompleksowe, jak i projekty "pod klucz".  Nasza lista referencyjna obejmuje większość polskich szpitali, a wyposażaliśmy tak wymagających odbiorców jak American Heart of Poland, Centrum Urazowe CM UJ, Scanmed , Swissmed czy WOŚP. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stoisku.   

 

 sov logotypy-04

 

ABJ-Vision - Chirurgia okulistyczna, systemy nawiewu ultra czystym powietrzem - innowacyjny sposób utrzymania czystości podczas iniekcji doszklistkowych. 

 

sov logotypy-19  Opis zostanie dołączony w późniejszym terminie. 
sov logotypy-18

Bayer jest światowej klasy firmą innowacyjną o ponad 150-letniej historii, działającą w dziedzinie ochrony zdrowia i rolnictwa. Opracowujemy nowe cząsteczki, które będzie można zastosować w innowacyjnych produktach i rozwiązaniach chroniących zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

Nasza działalność badawczo-rozwojowa opiera się na głębokim zrozumieniu procesów biochemicznych zachodzących w żywych organizmach.

Dzięki naszym produktom przyczyniamy się do znajdowania rozwiązań na najważniejsze wyzwania naszych czasów. Rosnąca liczba ludności na świecie i starzejące się społeczeństwa potrzebują lepszej opieki medycznej i odpowiednich dostaw żywności.

Bayer poprawia jakość ludzkiego życia poprzez zapobieganie chorobom, łagodzenie ich skutków i leczenie. Pomagamy również zapewnić niezawodne dostawy wysokiej jakości żywności, pasz oraz surowców roślinnych.

 

 

 

Organizator

Patronat honorowy

  • Urząd Marszałkowski
  • Prezydent Miasta Rzeszów
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Politechnika Rzeszowska
  • WSIiZ